Türkiye’nin en önde gelen modacılarından Faruk Saraç’ın, ’Tılsımlı Gömlekler Tarihsel Moda Gösterisi’ defilesi 18 Aralık’ta Belçika’da görücüye çıkıyor. Tarihle modanın iç içe geçeceği bu görsel şölenle Belçika’da, Faruk Saraç rüzgarı esecek.

Belçika’nın ve Avrupa’nın en önemli kültür sanat müzelerinden MAS Müzesi’nde yapılacak olan defilede, Belçikalı 16 mankenin yanı sıra; ünlü manken Özge Ulusoy da podyuma çıkacak. Podyumda 55 parçadan oluşan ürünler ‘’Tarihsel Moda Gösterisi’’ teması altında sergilenirken, kıyafetlerle ilgili tarihi görüntüler ekranda gösterilecek.

Belçika Kraliyet ailesinin müzesi olarak bilinen Moda Müzesi’ni temsilen müze müdürünün de yer alacağı defileye; diplomasiden ve federal hükümetten 250 isim katılım sağlayacak. Önemli bir kesimin yer alacağı gecede Saraç, tarihsel moda defilesiyle Türk diplomasisi adına da bir ilki de gerçekleştirecek.

Doğu ile batının sentezini koleksiyonuyla tanıtacak olan Saraç bu önemli defile için ‘’Daha atılacak çok adım var. Bu bir başlangıç. ‘’ diyerek duygularını dile getirdi.

Türk Dernekler Birliği ve Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu’nun MAS Müzesi ile ortaklaşa düzenlediği defilenin koreograflığını ise ünlü koreograf Uğurkan Erez üstleniyor.

18 Aralık’ta Belçika’nın Antwerpen şehrinde yer alan MAS Müzesi’nde gerçekleşecek defile ülkemiz için ayrı bir önem de taşıyor. Sadece prestiji yüksek etkinliklere ev sahipliği yapmasıyla bilinen MAS Müzesi kapılarını bu kez Türk modacıya açıyor. Avrupa’nın ve Belçika’nın önemli diplomasileri ve ajanslarının katılım sağlayacağı defilede; Avrupalı moda sanatçıları, Brüksel Büyük Elçisi, Brüksel Başkonsolosu, Belçika Federal Hükümet Başbakan Yardımcısı, Belçika Milletvekilleri ,meclis üyeleri gibi Belçika siyaset dünyasından önemli kişiler yer alacak.